Slova a jejich moc

06.07.2022


Kromě myšlenek a pocitů jsou slova dalším mocným nástrojem, kterým si tvoříme svou budoucnost a to, co žijeme právě nyní (více o tvoření myšlenkami v sekci "články").

Můžeme mít dojem, že slova, jež říkáme, nemají na náš život takový vliv, opak je však pravdou. Vše na světě je energie a stejně tak je to v tomto případě. Každé slovo se nachází na určitých vibracích a přitahuje k sobě přesně to, co je odráží. Negativní slova vibrují na nízké úrovni a tvoříme si jimi to, co nechceme. U pozitivních pak opačně. Co říkáme, to prožíváme. Pokud o sobě tvrdíme, že jsme k ničemu, že něco nedokážeme, že jsme neschopní, tlustí, oškliví, nemáme dostatek peněz, děje se vše možné, aby to tak bylo. Zaměřme se tedy každý sám na sebe, o čem se jak vyjadřujeme, protože to si k sobě také přitahujeme.


Vždy máme možnost volby, jak se ke svému životu postavit a vždy můžeme vše, co nám nevyhovuje, začít měnit postupně malými krůčky a přeprogramovat svou mysl a dosavadní vzorce myšlení. Pakliže se rozhodneme potřebné záležitosti změnit, už tím se začnou dít okolnosti, které nám v tom pomohou. A právě slova jsou mocným nástrojem, který celý proces podporuje.

Můžeme si například sepsat vlastní afirmace nebo poslouchat meditace dostupné na internetu. Jejich poslech je velmi účinný večer před spaním a ráno těsně po probuzení, kdy se mozek nachází v hladině alfa, v níž se naše přání manifestují. Také platí, že s jakými myšlenkami večer usínáme, s těmi se probouzíme.Afirmace:

"Rozhodl jsem se svou situaci (ohledně ...) změnit a otevírám se novým možnostem, jak ji vyřešit."

"Vím, že již samotným rozhodnutím se pro změnu se začínají přeuspořádávat okolnosti a vše se zařizuje tak, aby mi bylo pomoženo."


S láskou

Jana Vaňková